This is page.php

Hastane Mobilyaları

Hastanelerde, aseptik alan teknik mobilyalarında hedef, patojen barındırmayan ve kolaylıkla temizlenebilen yüzeyler oluşturmaktır. Bu nedenle, T.C. Sağlık Bakanlığı’nın ilgili Özel Şartnamesi ile de işaret ettiği gibi ameliyathane ve benzeri alanlardaki teknik mobilyalarda paslanmaz çelik (Krom-Nikel) malzeme kullanımı ve doğru detay geliştirilmesi şarttır.

Steril alan teknik mobilyalarımız aşağıdaki detaylarla imal edilmektedir:

Her iki yüzeyi de aspetik ortam ile temas halinde olan tüm mobilya panoları aralarına MDF ya da strofor dolgu yapılmış geçirimsiz çift cidarlı paslanmaz çelik sac pano olarak imal edilmektedir.

Ameliyathane dolapları gömme dolap olarak imal edilmekte, gövdeler gömülen niş ile aynı hizada bitirilmektedir.

Yan yana gelen dolap modülleri arasında temizlenebilir, anti-bakteriyel silikon conta uygulanarak aseptik bölge ile dolap arkası arasında geçirimsizlik sağlanmaktadır.

Mobilya arka panoları ünite arkasında kalan tesisat mahallerini ünite içindeki kullanım alanlarından tamamen izole edecek şekilde sızdırmaz detaylarla ve sadece tesisat bağlantılarının geçecekleri boşluklara sahip olarak imal edilmektedir.

Çekmeceler, çıkartılarak temizlenebilir electropolishli paslanmaz kaplardan teşkil edilmekte, kapları taşıyan gövdeler ise teleskopik ve sökülebilir raylarla ünite ana gövdesine bağlanmaktadır. Çekmece önleri çift cidarlı paneller ve kolay temizlenebilir çekme kolları ile tesis edilmektedir.

Depo raf sistemleri: Tercihe bağlı olarak krom kaplı ya da paslanmaz tel raflı, ayarlanabilir yükseklikli standart modüler raf sistemleri kullanılmaktadır.

Dolap Kapakları: 90 dereceden geniş açılır menteşeler isteğe bağlı olarak camlı ya da camsız çift cidarlı kapaklara bağlanarak kolay yerleştirme ve temizlik kolaylığı sağlanmaktadır.

Yine Sağlık Bakanlığı’nın hastane projeleri için şart koştuğu gereklerden olan paslanmaz çelik + temperli cam merdiven korkuluğu temperli camlı ya da tel kafesli olarak firmamız tarafından imal edilebilmektedir.